Звернення до батьків та учнів ліцею щодо безпеки життєдіяльності під час літніх канікул
Шановні батьки та здобувачі освіти, адміністрація Криворізького ліцею №119 доводить до Вашого відома базову інформацію стосовно того, як безпечно провести літні канікули в умовах воєнного стану.
Навчальний рік завершився, тож перед початком канікул важливо нагадати про елементарні правила безпеки здобувачам освіти, адже це запорука того, що діти добре відпочинуть і повернуться до навчання здоровими.
Правила пожежної безпеки, електробезпеки
- Заборонено брати з собою вогненебезпечні предмети, які можуть спричинити пожежу (запальнички, сірники, петарди, бенгальські вогні, феєрверки, цигарки, легкозаймисті речовини, вогнезаймисту рідину тощо).
- Використовувати газову плиту вдома слід тільки зі спеціалізованим електричним приладом для вмикання і під наглядом дорослих.
- У жодному разі не можна брати на вулиці чи в іншому місці незнайомі чи чужі предмети, зокрема побутову техніку, не вмикати їх у розетку вдома чи в інших установах – це може призвести до надзвичайної ситуації.
- Користуватися електроприладами тільки сухими руками і у присутності батьків. У разі виявлення обірваних проводів, неізольованої проводки, її іскріння, слід негайно повідомити дорослих.
- Не збиратися біля проходів у громадських установах, на входах та виходах, у приміщеннях вестибюлю.
- При появі запаху газу у приміщенні у жодному разі не вмикати електроприлади, не користуватися стаціонарним чи мобільним телефоном, відчинити вікна, двері, перевірити приміщення, вимкнути газову плиту, якщо вона була ввімкнена та вийти з приміщення; покликати на допомогу дорослих, негайно повідомити у газову службу за номером 104 чи у пожежну охорону 101; назвати своє ім’я, прізвище, коротко описати ситуацію й залишити свій номер телефону.
Правила безпеки дорожнього руху
- Необхідно рухатися тротуарами і пішохідними доріжками з правого боку.
- За межами населених пунктів, рухаючись узбіччям чи краєм проїжджої частини, обов’язково йти назустріч руху транспортних засобів.
- Необхідно користуватись виключно пішохідними переходами, зокрема підземними і наземними.
- У місцях із регулюваними рухами слід керуватися тільки сигналами регулювальника чи світлофора.
- Необхідно виходити на проїжджу частину позаду транспортних засобів, упевнившись, що не наближаються інші транспортні засоби.
- Чекати на транспортний засіб потрібно тільки на посадкових майданчиках (зупинках), тротуарах, узбіччях, не створюючи перешкод для дорожнього руху.
- На трамвайних зупинках, не обладнаних посадковими майданчиками, можна виходити на проїжджу частину лише з боку дверей і тільки після зупинки трамвая.
- У разі наближення транспортного засобу з увімкненим проблисковим маячком червоного або синього кольору чи спеціальним звуковим сигналом, потрібно утриматися від переходу проїжджої частини або негайно залишити її.
- Категорично заборонено вибігати на проїжджу частину, влаштовувати на ній або поблизу неї ігри.
Правила поведінки на річках та водоймах
- Діти повинні купатися виключно під наглядом дорослих.
- Вчитися плавати потрібно під керівництвом інструктора або батьків.
- Не купайтеся i не пірнайте у незнайомих місцях.
- Не можна запливати за обмежувальні знаки.
- Слід дуже обережно поводитися на надувних матрацах та іграшках, особливо коли є вітер або сильна течія.
- Якщо підхопила течія, варто не панікувати, а просто пливти за течією, поступово i плавно повертаючи до берега.
- Не купайтеся в холодній воді, щоб не сталося переохолодження, оптимальний період перебування у воді – 20-30 хв.
- Без потреби не подавайте сигналів про допомогу.
- Не підпливайте до коловоротів, пароплавів i катерів.
- Не стрибати головою вниз у місцях, глибина яких невідома.
Категорично заборонено:
– купатися в місцях, де встановлено відповідні щити з написами “КУПАТИСЯ ЗАБОРОНЕНО”;
– перебувати дітям біля водоймищ без супроводу дорослих;
– купатися дітям у фонтанах;
– купатися у нічний час;
– пірнати в невідомих місцях;
– перебувати дітям на територіях і місцях, що несуть загрозу життю та здоров’ю.
Рекомендації щодо поводження з незнайомими людьми
- Не можна розмовляти чи вступати у контакт з незнайомцями, а особливо – не можна передавати їм цінні речі, ключі від дому, навіть якщо вони назвалися представниками поліції. Слід одразу кликати на допомогу і швидко йти до людей.
- Не підходити до автомобілів з незнайомцями, навіть якщо ці люди запитують дорогу. Потрібно сказати, що не знаєте, і швидко йти геть.
- Перебувати без супроводу дорослих на вулиці дітям до 10-ти років можна до 20:00, до 14-ти років – до 21:00, до 18-ти років – до 22:00.
- Діти мають право не відчиняти дверей дому навіть представникам правоохоронних органів. Якщо незнайомець запитує, чи скоро прийдуть батьки, варто повідомити, що вони скоро повернуться, наприклад сказати, що вони у сусідів, а в цей час зателефонувати їм. Двері незнайомцям не можна відчиняти у жодному разі.
- Не заходити у під’їзд, ліфт із незнайомими людьми; одразу кликати на допомогу, якщо незнайомець здійснює якісь дії щодо вас. Потрідно бути уважними, озиратися й перевіряти, чи не слідує за вами хтось. Якщо за вами хтось іде, зупиніться й відійдіть у сторону, щоб потенційний переслідувач пройшов повз вас.
Важливо, аби діти дотримувались усіх перерахованих правил техніки безпеки під час канікул, адже ці рекомендації можуть захистити дитину від травматизму та нещасних випадків.